Ruhabolt nyitás, ruha üzlet nyitás feltételei.
Milyen teendői vannak a vállalkozónak a munkavédelem , tűzvédelem területén?
Milyen dokumentációk szükségesek egy ruhabolt nyitáshoz , újranyitáshoz?
Ha már egy fő alkalmazottja is van önre vonatkozik a munkavédelmi törvény,
így rendelkeznie kell kémiai kockázatelemzés, munkahelyi kockázatelemzés, munkahelyi kockázatértékelés, munkavédelmi kockázatelemzés, munkavédelmi kockázatértékelés, munkavédelmi oktatás, tűzvédelmi oktatás, tűzvédelmi szabályzat, védőeszköz szabályzat dokumentációkkal.
A kockázatértékelés, kockázatelemzés, kockázatbecslés készítése :
Munkabiztonsági, illetve munka egészségügyi szaktevékenység.
A munkáltató a kockázatértékelést, a kockázatkezelést és a megelőző intézkedések meghatározását – eltérő rendelkezés hiányában – a tevékenység megkezdése előtt,azt követően indokolt esetben, de legalább 3 évente köteles elvégezni az Mvt. 54. § (3) bekezdése szerint.
Munkavédelmi oktatás, tűzvédelmi oktatás:
Az oktatás nem minősül szaktevékenységnek, a vezető is megtarthatja a munkavállalóinak, viszont az előírások alapján a munkavédelmi szakember közreműködése szükséges. Tehát az oktatást csak munkavédelmi szakember által összeállított munkavédelmi oktatási tematika alapján vagy miután a vezetőség oktatásban részesült lehet megtartani .
Szükség esetén megtartjuk a munkavédelmi oktatást,segítünk a munkavédelmi oktatásban vagy munkavédelmi oktatási tematikát dolgozzunk ki,ezek után a vezető is megtarthatja az oktatást.
Az elsősegélynyújtó eszközök és felszerelések.
A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény, valamint a végrehajtásáról szóló 3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet vonatkozik.
2. Minden munkahelyen könnyen elérhető helyen elsősegélynyújtó felszerelést kell készenlétben tartani. A felszerelésnek tartalmaznia kell az elsősegélynyújtáshoz
szükséges eszközöket (steril kötszer, pólya, fertőtlenítő, stb.).
Az elsősegélynyújtó felszerelést a rendeltetésétől eltérő célra felhasználni nem szabad!
3. Az elsősegélydoboz tartalmát is rendszeresen át kell vizsgálni. A munkahelyen soha ne hiányozzon még átmenetileg se az elsősegélynyújtó felszerelés. Az elsősegélynyújtáshoz
szükséges felszerelések beszerzéséért, azok megfelelő helyen történő elhelyezéséért, a mentőládák tartalmának pótlásáért, a munkáltató a felelős.
4. Az elsősegély felszerelés kezelését a képzett elsősegélynyújtó látja el.
5. Elsősegélynyújtáshoz lejárt szavatosságú készítmény, illetve kötözőszer nem használható fel.
Ruhabolt nyitás, ruhaüzlet nyitás feltételei továbbá az érintésvédelem, villámvédelem, elektromos hálózat tűzvédelme, felülvizsgálata.
A 10/2016. (IV. 5.) NGM rendelet, 54/2014 (XII. 5.) BM rendelet alapján a villamos hálózat ellenőrzését az alábbiak szerint kell elvégezni.
-
-Villamos szerelői ellenőrzést kell végrehajtani a kéziszerszámokon, a munkahelyek villamos berendezésein (karbantartó kéziszerszámok, stb.) mobil elektromos eszközök.
-
-Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálatot kell végezni minden új berendezés, létesítmény üzembe helyezése, használatbavétele előtt, rendszeresen legalább 3 évente.
-
-Tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálatot kell végezni az OTSZ alapján.
-
-Villámvédelmi rendszer felülvizsgálatát kell végezni az OTSZ alapján.
Balesetvédelmi, tűzvédelmi dokumentáció összefoglalva:
-
Érintésvédelmi jegyzőkönyv
-
Villámvédelmi jegyzőkönyv
-
Tűzvédelmi szabványossági
-
Orvosi alkalmassági
-
Munkavédelmi oktatás és dokumentáció
-
Tűzvédelmi oktatás és dokumentációk
-
Munkavédelmi kockázatelemzés, kockázatértékelés
-
Kémiai kockázatbecslés
-
Üzemeltetői naplók
-
Munkáltatói utasítások
és tevékenység, létszámtól függően egyéb munkavédelmi, tűzvédelmi dokumentációkra is szükség lehet például tűzvédelmi szabályzat.
Önnek is segít a Munka-Tűz-Biztonság Szaktanácsadó Iroda!
Hívja a 0630/261-01-52 vagy írjon a kapcsolat menüpont alatt.
Vállalkozás, fejlődés, siker.
Hagyj üzenetet